علمدار،نشریه بچه های هئیتی مازندران

با سلام.

علمدار،نشریه بچه های هیئتی مازندران

شاید کمی زودتر می بایست این مطلب را به عرض دوستان خوبم می رساندم اما ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است...

خوشبختانه بعد از مدتها و با وجود فعالیت شمار زیادی از هیئت ها در استان و محسوس بودن جای خالی یه نشریه هیئتی و البته مشترک،"علمدار"،نشریه بچه های هیئتی مازندران،این جای خالی رو پر کرد.

تا به حال دو شماره از این نشریه به چاپ رسیده است که در ایام فاطمیه و رمضان امسال به همت بچه های هیئتی مازندران در سراسر استان توزیع و منتشر شد.

این نشریه قصد دارد با انتشار مطالبی از قبیل:معرفی هیئت ها،مداحان و پیر غلامان هم استانی،آموزش و آسیب شناسی هیئت داری در قالب گفتگو و سخنرانی،اخبار هیئتی،جایگاه هیئت و غیره،بخشی از کمبود های موجود در میان هیئت های استان را تا جایی که ممکن باشد برطرف سازد.

رویکرد علمدار به عنوان یه نشریه مشترک بچه های هیئتی استان مازندران،این است که تمامی بچه های هیئتی در سراسر استان،در تهیه و توزیع مفید آن سهیم باشند و به عبارک دیگر تحریریه و مخاطب اصلی نشریه علمدار،بچه های هیئتی هستند.

در ادامه مطلب می توانید،برای آشنایی بیشتر با رویکرد نشریه،سرمقاله شماره دوم علمدار،ویژه نامه ماه مبارک رمضان را مطالعه بفرمایید.

سرمقاله/امید توسنگ
تاکید بیش از حد ما به عنوان «نشریه بچه های هئیتی مازندران »یک حرف تعارفی یا شعاری نیست.به قول یکی از دوستان، اینجا یک تحریریه است،یک تحریریه جدی که قرار است مثل هئیت،خاکی باشد اما حواسمان باشد که کار، کار مهمی است.بچه های هئیتی،هم تحریریه نشریه اند و هم مخاطبان اصلی آن.هئیتی اعتقاد دارد که کاری که می خواهد برای امام انجام دهد،باید به بهترین شکل انجام شود.آب بستن و کنار گذاشتن آن در قاموس بچه هئیتی معنایی ندارد.ثانیا بچه هیئتی هم یک اصطلاح عام است که کسی حق مصادره آن را ندارد. بچه هئیتی یعنی اینکه ما به هئیتی از هئیت های حسینی تعلق خاطر داشته باشیم. فرقی نمی کند این هیئت کجای شهر، کشور یا دنیا باشد.از غربی ترین شهر استان که رامسر باشد تا شرقی ترین که گلوگاه باشد،در هر شهر و روستایی که محفلی برای سیدالشهدا (ع) بر پا باشد.خلاصه اینکه علمدار وقف هیئت شده است. کار را مثل، کار هیئت خودتان بدانید.کم کم پاورقی جدیدی در نشریه اعمال می شود که مطالب با عنوان نویسنده و نام هیئت تان چاپ می شود.مثلا هوشنگ زحمتکش،از هیئت علی اصغر (ع) شهرستان نکا.

....................................

برای دریافت شمارهای پیشین نشریه و برقراری ارتباط با تحریریه علمدار اینجا کلیک کنید

/ 9 نظر / 240 بازدید
عبدالله

واقعا جای شکر داره همچنین تشکر از بچه های هیئتی خداقوت

امیر

سلام خدارو شکر توی هر دو شماره این نشریه کمک کردم

اتا ريكا

احتمال داره در آينده منم كمك كنم . . . [چشمک] بستگي ب اوضام داره!

علی اصغری

بسم الله الرحمن الرحیم به مناسبت میلاد پر شکوه حضرت ثامن الحجج،آقا علی ابن موسی(ع) با ویژه برنامه هایی از ولادت آقا،پذیرای جنابعالی هستیم www.ahd1039.blogfa.com شمس الشموس

علمدار

سلام.خداقوت وبلاگ مفید و خوبی دارین.خوشحال میشیم تو وبلاگ ما هم بیاین و تو نظر سنجیمون شرکت کنین و نظر بدین. موفق باشید... shahid-alamdar92.blogfa.com

سلام حسین آقا به آدرس وبلاگ جانباز مظلوم شهر بیا خوشحال میشیم. دومین سالگرد جانبازشهید نیرینه وعده ما بچه حزب اللهیا پنجشنبه ساعت15 در آرامگاه ملامجدالدین سر مزارش. این موج وبلاگی رو هدایت کن تا مراسم شهید باشکوه تر برگزار بشه. الهم الرزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک.

داود

سلام.رفتم نوبنیاد ساری و از اونجا گزارش تهیه کردم.سری بزنین.ضرر نمی کنین.ممنون. منتظر نظرات سازندتون برای تهیه ی قسمت دوم گزارشم هستم.درضمن لطفا برای افزایش بازدید در شبکه های اجنماعی یا هرجای دیگه کپی کنید تا به گوش مسئولین برسه و به داد جوکی ها برسن.[گل] اگه مایل به تبادل لینک هم بودین خبرم کنین.