فارسی وان یا صهیونیسم،مسئله این است

سلام

از همه ی دوستای خوبم عذر خواهی می کنم به خاطر این مدت کوتاهی (یک ماه)که تو فضای مجازی نبودم و نتونستم بروز باشم.از بس سرمون شلوغهاوه.چیکار کنیم دیگه،زندگی و هزار مشکل.ولی خوب این دفعه با یک اطلاع رسانی اومدم . گفتم شاید نیاز باشه که این مطلب رو براتون بذارم.

راستی نظرتون رو در مورد این موضوع برام بنویسید

البته بعد از خوندن کامل مطلب.چون ممکنه برداشتهای اشتباه بکنید

ضمنا اگر نظر مخالفی دارید با دلیل بیان کنید

ببخشید که درخواستهای زیادی می کنم 

نظرتون رو به این مطلب هم جلب می کنم:

 

پشت پرده شبکه ماهواره ای فارسی ١

                                                                                                           

بررسی برخی از برنامه های شبکه ماهواره ای فارسی 1،از اهداف پشت پرده گردانندگان این شبکه پرده بر می دارد.شبکه فارسی 1 حلقه مفقوده حمله رسانه ای غرب و در رأس آن صهیونیست را علیه ایران  تکمیل می کند. حلقه ای که مشخصاً خانواده را در کانون توجه خود قرار داده و با هدف منفعل و منحرف نمودن آن، تهیه و پخش می شود.


سریال «سفری دیگر» که از شبکه ماهواره‌ای فارسی 1 در حال پخش است به القای مسأله تناسخ می‌پردازد.
مجموعه «سفری دیگر»  درام طولانی 143 قسمتی است که در کشور کلمبیا و در سال 2005 تولید شده است. البته معنی تحت الفظی نام این مجموعه «فرصت دوباره» است.
این سریال که جایگزین درام طولانی قبلی یعنی «ویکتوریا» شده با نمایش عشق‌های مثلثی به عنوان خط تعلیق فرعی به مسأله تعالی روح البته از نگاه خرافات و جادو و به ویژه مسأله «وازایش» یا «تناسخ» پرداخته است. البته این مسأله در کنار داستان دراماتیک رقابت‌های زنانه و جذابیت‌های جنسی به نمایش در آمده است. پرداختن به مسأله خانواده یکی از محورهای اصلی تمام سریال‌های شبکه فارسی 1 است.  

در این مجموعه روح یک مرد مسن ثروتمند و متمدن پس ازمرگش در یک کالبد یک مرد میانسال روستایی که ظاهراً مرده است حلول کره و او را زنده می‌کند. در نتیجه زندگی او دستخوش تغییرات اساسی می‌شود. تا جایی که وی خانواده و هویت اصلی خود را به یاد نمی‌آورد و براساس اتفاقاتی به خانواده مرد مسن نزدیک می‌شود. این در حالی است که مرد مسن قبل از مرگش و در عالم خواب و رویا بارها مرد روستایی را می‌دید و برای نجات از این کابوس از یک زن جادوگر درخواست کمک می‌کرد. البته به شکل حلول کردن در یک کالبد دیگر.
مسأله تناسخ از اعتقادات ادیانی مانند بودیسم، هندوئیسم، برهمائی، جینیسم، تاتوئیسم، سیکیسم و ... است.
البته در هر یک از مکاتب ذکر شده اختلافاتی در زمینه چگونگی تناسخ و سفر روح وجود دارد فرقه‌های جدید نیز در مبنای مسأله تناسخ تفکرات خود را پایه‌ریزی کرده‌اند.
در حقیقت تناسخ نظریه سوم بعد از معاد و نابودی روح است. یعنی ادیان ابراهیمی و الهی به مسأله معاد (زندگی روح پس از مرگ تا روز قیامت) معتقدند. در برابر ادیان ابراهیمی عده‌ای حیات را با تکیه بر تعریف زیست‌شناسان ماتریالیست (ماده‌گرا) معرفی می‌کنند و به وجود روح (بعد غیرمادی) اعتقاد ندارند و مدعی‌اند انسان پس از مرگ نابود می‌شود. اما معتقدان تناسخ مدعی‌اند که روح پس از مرگ به جسم فرد دیگری حلول می‌کند.
امثال چنین اعتقاداتی را در آثار پائولوکوئلیو و بسیاری از رهبران فرقه‌های ضاله چون عرفان حلقه (شعور کیهانی)، TSM، اکنکار، ریکی، شیطان‌پرستی، رام‌الله می‌توان به وفور یافت که با ادعاهای برخی از آنها مبنی بر اسلام‌گرایی، در تناقض است.
از طرفی برخی به اشتباه مسأله رجعت در اسلام را برابر تناسخ دانسته‌اند. در صورتی که در اسلام تناسخ به طور کلی رد شده است.
سریال «سفری دیگر» در یکی از کشورهای آمریکای جنوبی ساخته شده است. تحقیقات فرهنگی نشان می‌دهد، مناطق آمریکای جنوبی که زمانی یکی از خواستگاه‌های پرورش مکاتب سرخ‌پوستی بوده زمینه فکری و فرهنگی مناسبی برای گرایش به جادو، تفکرت سحرگونه، تناسخ، سفر ارواح و ... دارد. چنان که پائولو کوئیلیو نیز که در آثارش به همین مسائل در کنار عرفان جنسی و جادویی می‌پردازد، در همین مناطق پرورش یافته و البته مورد استقبال محافل صهیونیستی قرار گرفته است.
باید دید نگاه گردانندگان شبکه ماهواره‌ای فارسی 1 در انتخاب چنین سریال‌هایی چه می‌باشند؟ و به دنبال چه تصویری در ذهن مخاطب خود هستند؟ زیرا همین مسأله هدف سینمای صهیونیسم را در ساخت و توزیع آثار فیلسوفانه و آخرالزمانی آشکار می‌سازد؛ مانند فیلم آواتار و ...
با توجه به غنای فراوان متون دینی و روایی در مباحث فلسفی و جهان‌بینی و قدرت این متون در ابطال مکاتب فکری و عرفانی منحرف کننده، رسالت هنرمندان متعهد و به خصوص فیلم‌سازان در رسانه ملی و سینما بسیار سنگین است.
علاوه بر این فیلم‌ها و سریال‌های خارجی که بر روی لوح فشرده به وفور در بین جوانان خواهان دارد هم از حیث گزاره‌های فلسفی و جهان بینی (خداوند، ایمان و یقین، فرشتگان، آخر الزمان، معاد، گناه و صواب، عدالت خدا، انسان‌شناسی و ...) دارای انحرافات قابل توجهی‌اند. چنان که تحقیقات کارشناسان  نشان می‌دهد که گرایش به فرقه‌های منحرف و به ویژه شیطان‌پرستی یکی از اهداف اصلی اینگونه آثار سینمایی است.

 
نگاهی به شبکه  صهیونیستی فارسی 1

این شبکه پس از مدتی تبلیغ و در انتظار نگه داشتن مخاطبان فارسی زبان خود بالاخره در روز شنبه 10 مرداد برابر با اول آگوست 2009 برنامه های خود را شروع کرد. برنامه های این شبکه اغلب شامل پخش سریال های خانوادگی و تفریحی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و کره به زبان فارسی (دوبله) و نیز موزیک ودیوهای خاص می باشد. متأسفانه بدلیل ناآگاهی مخاطبین از اهداف پیدا و پنهان گردانندگان این شبکه در حال حاضر شبکه فارسی 1 مخاطبین بسیاری را از میان جوانان و بخصوص خانواده ها به خود اختصاص داده است. این می تواند هشدار و زنگ خطری جدی برای متولیان رسانه ملی محسوب شود و رسالت ایشان را در ارتقای کیفی برنامه های تولیدی سیما افزایش دهد.

مدیریت شبکه فارسی 1

از نکات قابل توجه در خصوص شبکه فارسی 1 مدیریت و شیوه اداره این شبکه است. به نظر نگارنده دانستن برخی اطلاعات در این خصوص ضمن اینکه می تواند جالب باشد شاید بتواند در تشریح اهداف و نیات پنهان این شبکه برای مخاطبین موثر واقع شود. شبکه فارسی 1 متعلق به فردی به نام روبرت مرداک امپراطور رسانه ای و چهارمین مرد قدرتمند آسیاست. دفتر مرکزی این شبکه در هنگ کنگ قرار دارد و توسط کمپانی معروف استار متعلق به نیوز کورپریشین واقع در نیویورک و با همکاری شرکت افغانی موبی متعلق به خانواده محسنی اداره می شود.

اما روبرت مرداک کیست؟ روبرت مرداک یهودی استرالیایی الاصلی است که به سلطان شیطانی رسانه ها معروف است او دارای 60 شبکه تلویزیونی به 13 زبان مختلف است که روزانه حداقل 300 میلیون مخاطب را به خود جلب می کند. همینطور مسئولیت 100 روزنامه و مجله معتبر همچون دیلی تلگراف، وال استریت ژورنال، تایمز، ساندی تایمز، نیویورک پست و نیز شبکه های خبری معروفی همچون فاکس، فاکس نیوز و اسکای نیوز و سایت هایی همچون "مای اسپیس" بر عهده این فرد است. روبرت مرداک که از صهیونیست های بسیار با نفوذ در دنیاست بارها شخصاً به دخالت در امور دیگر کشورها از طریق همین شبکه افسانه ای رسانه ای اذعان داشته است که شاید یکی از مهمترین این کارکردها اثرگذاری و هدایت افکار عمومی توسط شبکه فاکس نیوز در جریان جنگ آمریکا علیه عراق باشد.

شخصیت عجیب مرداک بسیار قابل تأمل است او در عین حالی که هدایت بزرگترین بنگاه های خبری را بر عهده دارد بیشترین تمرکز خود را بر برنامه های تفریحی ـ سرگرمی نهاده است. در عین حال پر تیراژ ترین مجله انگلیسی یعنی نیوز آوورلد که یک مجله جنسی است متعلق به اوست و همینطور پر تیراژترین انجیل جهان توسط انتشارات او (واندروان) در آمریکا به چاپ می رسد. همین اندک به خوبی بیانگر آن است که لقب سلطان شیطانی رسانه ها لقب برازنده ای برای مرداک است.

شبکه فارسی 1 با اهدافی هولناک

در حال حاضر شبکه فارسی 1 ظاهراً برنامه های خود را برای مخاطبان فارسی زبان افغان، تاجیک و ایران تهیه و پخش می کند، لیکن به خوبی مشخص است تمرکز اصلی برنامه ها بر روی مخاطبان ایرانی است. برنامه های این شبکه فارسی شامل پخش سریال های تفریحی و خانوادگی صرف با دوبله فارسی و نیز موسقی تصویرهای خاص با محتوای جنسی و خشونت می باشد. از این بابت این شبکه نسبت به دیگر شبکه ها، حتی شبکه 24 ساعته ام بی سی پرشیا که پیش از این پخش فیلم های سینمایی روز هالیوود با زیرنویس فارسی را در ماهواره عرب ست آغاز کرده بود متمایز است.

ویژگی های این شبکه را از دو نظر می توان بررسی کرد:

1- شاخصهای ظاهری

- این شبکه برای اولین بار اقدام به دوبله آثار نمایشی روز اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی به زبان فارسی نموده است. اگر چه کیفیت این دوبله ها بسیار ضعیف و غیر قابل مقایسه با دوبله فیلم های خارجی در داخل ایران است لیکن در مقایسه با شیوه زیرنویس فارسی این آثار که در دیگر شبکه ها صورت می گیرد توانسته است نظر مخاطبین خود را به نوعی جلب کند. پیش بینی می شود به تدریج شبکه فارسی 1 تلاش کند این نقیصه را نیز رفع نماید و به کیفیت دوبله آثار پخش شده بیافزاید.

- از ویژگی های دیگر این شبکه پخش سریال های طولانی مدت و دنباله دار خانوادگی و تفریحی معمولی است که مخاطب اصلی آن خانواده ها بوده و با هدف کاملاً تفریحی تهیه و پخش می شوند. بخشی از برنامه های این شبکه هم به پخش موزیک ویدئوهایی اختصاص دارد که غالباً مضامین جنسی و خشونت را به تصویر می کشند.

- استفاده از وله های خاص غالباً با غلبه رنگ های صورتی از ویژگی های دیگر برنامه های این شبکه است. رنگ صورتی خصوصاً آنجا که در کنار رنگ های تیره ( مشکی ) قرار می گیرد از رنگهای ویژه و مورد توجه شبکه های پورنو بوده و به شدت در تولیدات بصری (مجله ها، سایت ها و ...) با موضوعات جنسی به کار می رود. برخی روانشناسان معتقدند رنگ صورتی بخصوص در مجاورت رنگ تیره بر انگیزاننده حس و غریزه جنسی در مخاطب است.

2- شاخص های محتوایی

به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت آقای روبرت مرداک یکی از بزرگترین مردان رسانه ای جهان تنها با هدف سرگرم کردن مخاطبان فارسی زبان جهان شرکت های متعددی در دبی، هنگ کنگ و نیویورک فعال کرده باشد و شبکه ای خاص را بر روی یکی از بهترین فرکانس های ماهواره ای هات برد راه اندازی نموده باشد اما هیچ هدف خاصی را پیگیر نباشد. شبکه فارسی 1 اولین شبکه ای است که به طور تخصصی تمام تمرکز خود را بر روی خانواده ها نهاده است و اگر قرار است جوانان را نیز مورد هدف قرار دهد آنها را در کنار خانواده مورد توجه قرار می دهد.

مدیریت شبکه فارسی 1 با دقت و وسواس خاصی برنامه های خود را انتخاب می کند و آنچنان محتوای این سریالها برایشان مهم است که و به طور شتابزده و با دوبله ای نازل اما با سرعت در اختیار بینندگان فارسی زبان قرار می دهد. نگاهی به این سریال ها به خوبی نشان می دهد که تمام آنها در پرداختن به موضوعات ذیل مشترکند و به نظر می رسد قرار است در فارسی 1 به هیچ موضوعی غیر از این پرداخته نشود:

- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده
- ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسرر و البته شوهر به زن
- بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین
- عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن دختر خانواده
- هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر
- عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر
- تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده
- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ( جالب است بدانیم این مفهوم سالهاست در برخی تولیدات روتین تلویزیونی خودمان هم تبلیغ می شود).
- ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه در حد کسی که تنها جهت رفع نیازهای جنسی زن خلق شده است!
- مخدوش نمودن رابطه فرزندان پسر و دختر در خانواده
- افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص
- پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان

کانون خانواده از مهمترین پایه های جامعه در کشورهای اسلامی و به خصوص ایران عزیزمان است و به خوبی مشخص است که گردانندگان این شبکه بر اهمیت این پایگاه مقدس در جامعه اسلامی واقفند و با مورد هجوم قرار دادن آن برنامه دراز مدتی را در ذهن طراحی نموده اند.

سخن پایانی

اگر به دقت برنامه های مختلف شبکه های فارسی زبان خارج از کشور را پیگیری کرده باشیم الحق باید بگوییم تنها جای چنین شبکه ای خالی بود!! شبکه فارسی 1 حلقه مفقوده حمله رسانه ای غرب و در رأس آن صهیونیست را علیه ایران اسلامی تکمیل می کند. حلقه ای که مشخصاً خانواده را در کانون توجه خود قرار داده و با هدف منفعل و منحرف نمودن آن، تهیه و پخش می شود.

 شبکه فارسی 1 در ادامه همان سناریوی از پیش طراحی شده ای شکل می گیرد که سالها پیش رهبر انقلاب از آن به عنوان تهاجم و شبیخون فرهنگی یاد کردند و امروز بیش از هر روزی نمودهای بارز این تفکر شیطانی را احساس می کنیم اما در این کارزار لازم است از اسباب و ادوات خاص خود برای مقابله و حتی تهاجم بهره جست. این ابزار چیزی نیست جز رسانه.

متأسفانه رسانه ملی در تولید برنامه های ویژه خانواده چندان موفق نبوده. اگر چه در طول سالیان گذشته برنامه های خوب و مخاطب پسند و پر محتوایی تهیه و تولید شده است اما این امر از تداوم لازم برخوردار نبوده و به طور مشخص از استراتژی قوی و از پیش تعیین شده ای متناسب با نیاز روز تبعیت نکرده است. لازم است رسانه ملی در تعریف خود از برنامه های با موضوع خانواده بازنگری جدی به عمل آورد و ضمن شناخت دقیق نیازهای مخاطبین (به خصوص زن خانواده و جوان) به تولید برنامه های روتین و جذاب همت گمارد.

 صدا و سیما می تواند با تولید برنامه های مناسب و هدفمند و با بهره گیری از نظرات کارشناسان و منتقدین، رسانه های خارجی را با چالشی جدی مواجه سازد. بی شک بسیاری از مخاطبین به دنبال پر نمودن اوقات فراغت خود به جستجو در کانال های ماهواره ای می پردازند و در این بین است که ناخودآگاه متوجه برنامه هایی می شوند که بر خلاف ظاهری فریبنده به شکار ارزش های متعالیشان خیز برداشته اند اینجاست که رسالت رسانه ملی دو چندان می شود.

خب تموم شد.اگر مایل بودید جوابیه ای رو که بنده در پاسخ به کامنت های دوستامون در پستی با عنوان جوابیه دادم رو بخونید.شاید جواب سوال شما هم توش باشه.

/ 19 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امام خميني

با اين برنامه هاي تلوزيون ايران كه واقعا حال بهم زنن مردم چاره اي ندارن من خودم هم با برنامه هاي فارسي1 مخالفم اما تو اين مملكت حال بهم زن كه تلوزيونش فقط آخوند دوزاري نشون ميده مردم به اين شبكه ها رو ميارن تا سرگرم بشن[قهقهه]

.: راه اینجاست ... :.

جواب اقا حسین! برادر این حرفا چیه؟ همیشه یک نیازی وجود داره که رسانه ها بهش دامن میزنن؟؟؟ خیلی وقت ها شروع کننده ی یک نیاز ، خود رسانه ها هستن ، جهت دهی به نیاز ها و خارج کردن آنها از روال متعادل رو رسانه ها بر عهده دارند! و خیلی باید خوش بینانه و ساده لوحانه نگاه کنیم و برداشت کنیم ، که اینها بی برنامه اند و دیالوگ ها اتفاقی است! اینها برنامه می نویسند ، نی ایند فکر می کنند چگونه خانواده را از هم بپاشانند ، و ...... هر گاه صدای نفاق را شنیدید ، بدانید این ندا از سوی دشمن است

.: راه اینجاست ... :.

جواب ، کاربر با نما های امام خمینی ،سر سبز ، رها : تولویزون ایران مزخرفه ؟ معیار چرند بودن یک برنامه چیست؟؟؟؟ همین الان شبکه ها را بچرخان در کدام برنامه یک روحانی دارد صجبن می کند! مشکل شما روحانی نیست! مشکل شما حرف های روحانی است ! افکار روحانی است! اصلا اینها هم نیست! مشکل شما اسلام است! اما چوتن جرعت صراحت لهجه را ندارید ، به روحانی گیر می دهید مگر او چیزی جز احکام اسلام هم می گوید؟؟؟؟ فارسی وان را بیشتر می پسندی زیرا تو را ارضا می کند امیال و حوائج نفسانی ات را ارضا می کند! این است دلیل علاقه تو به فارسی وان!

فرشته

روزگاریست شیطان فریاد بر می آرد آدم پیدا کنید سجده خواهم کرد سلام مهربون به روزم منتظر حضورت

بوتیمار

سلام با توجه به هزینه ی هنگفتی که برای رله کردن این برنامه ها ازسوی رژیم صهیونیستی صورت میگیرد یقیناَبا تباهی اخلاق اهداف شومی دنبال میشود فژس رسانه های داخلی مسئولیتشان بیشتر خواهد بود و با توجه به ساده انگاری مردم ما نسبت به استفاده از برنامه های دریافتی از انتن ها ،باید فرهنگ سازی مناسب شود چرا که انجا که بنیان گذار مناسب جامعه است خانواده ست و قتی خانواده تباه شد جامعه رو به تباهی میرود. در این مسیر برای شما ارزوی توفیق دارم.

پرهام

عالیه وبت رو میگم داش به منم سر بزن و نظر بده [پلک]

بارون

باریک الله از این اگاه کردن ها تون ادامه بدین و بروز باشید

فاطمه

با این فیلمای درپیت ایرانی مردم حق دارن توی کشوری که هیچ سرگرمی توش نیست و فقط ازار و اذیت برای مردمه حق دارن به این شبکه و فیلما رو بیارن

الهه

بحث ما فقط بی حجابی در فیلمهای این شبکه نیست بحث موضوعات وکارهای غیر اخلاقیه که توی این فیلم ها رواج داره اگه توی ایران سانسور کمتر بشه بهتره ومردم فارسی وان را فراموش می کنن

هادي

اصلا اين سريالاي كلمبيايي فارسي 1 درجه 5 و 6 هم نيستن و فقط موضوعشون رو مسائل جنسي و عشق و خيانت و شهوت و اينجور چيزا ميگرده اونايي كه از صدا وسيما سير شدن ميتونن سريالاي آمريكايي با موضوعات علمي تخيلي ببينن كه حداقل ضربه فرهنگي و اعتقادي نخورن يا سريالاي تركي كه جديدا به فارسي هم دوبله شدن هم ميتونه جايگزين خوبي براي برنامه هاي صدا و سيما باشه البته صدا وسيما رو كلا نفي نمي كنم بلكه ميگم اون طوري نيست كه بايد باشه يعني آدم باهاش حال نمي كنه. موفق باشي