به همین سادگی...

نماز مغرب و عشاء را خواندم و بعد از آن قرآن را گرفتم و باز کردم.

آیه ای آمد که ترجمه اش این بود: با کافران ،از آن که به شما نزدیکتر است، شروع به جهاد کنید.

با خودم گفتم در آشنایان و دوستان ما که کافر وجود ندارد و اصلا کافری را نمی شناسم که با او جهاد کنم.

آن شب خیلی فکر کردم که چه کسی کافر است؟آیا فقط کسانی که مسلمان نیستند کافرند؟

فردای آن روز به طور تصادفی به حدیثی از امام صادق (ع) برخوردم که جواب سوال من در آن بود.

امام صادق (ع) فرمودند:فاصله کفر و ایمان ،خواندن نماز است.

از آنجا فهمیدم که صرف اینکه به ما مسلمان می گویند دلیل نمی شود که ما کافر نباشیم ،بعد که به دوستان و آشنایان خود نگاهی انداختم دیدم که ........

رسول اکرم (ص) می فرمایند:نماز ستون دین است.

اگر ما ستون خانه ای را برداریم ،آن خانه فرو می ریزد،چه تضمینی است،کسی که نمازش را نمی خواند،دینش را از دست ندهد؟

نماز،تشکر و تعظیم بنده در مقابل خداوند است.

نماز ،اقرار به وحدانیت خداوند و استعانت از پروردگار است.

پس کسی که نماز نمی خواند ،این عمل او به این معنا است که او این موارد را هم قبول ندارد.

البته شاید مسلمانی که نماز نمی خواند،خودش هم متوجه نشود که چکار می کند،اما ترک نماز باعث می شود که او از مسیر اصلی زندگی خارج شود و دینش را از دست بدهد و از روی ندانستن در زندگی کارهایی را انجام بدهد که کفر به خداوند و بی دینی محسوب می شود.

.....  اللهم ارزقنی توفیق الطاعه .....

ماه رحمت

ماه مهمانی خدا

مبارک

ماهتون عسل

/ 3 نظر / 17 بازدید
neda jo0o0o0o0o0o0on

salam khoby azizam aziz omadam ye link barat bezaramo beram hamonja babin yejaye eshgo hal :D bia ozv sho badesh eshgo hal jense mokhalefo enjor chiza :D kholase hamechi hast dg tosh fln by ta hi fada

شکیبا

سلام. وبلاگ بسیار مفیدی است اجر شما با امیرالمومنین. من وبلاگی داشتم به نام پلاک در دامنه ثامن بلاگ در باب اثبات ولایت حضرت ابوتراب روحی فداه که زبان نوشتاری بسیار تندی داشتم.البته بدور از توهین. پس از یکی دو مورد اخطار از سوی اهل سنت وبلاگ هک و از دامنه حذف شد. بعد از 3-4ماه باز استارت وبلاگی رو زدم که 3-4روز میشه راه افتاده. اما اینبار سعی کردم زبان نرم تر و موضوعات متنوع تر داشته باشم تا مشکلی پیش نیاید. بسیار باعث افتخاره که شما به من سر زده و از صفحات وبلاگم دیدن فرمایید و توفیقی است اگر اجازه لینک به من بدهید و بسیار موجب مباحات است اگر وبلاگ مرا قابل دانسته و لینک کنید. با راهنمایی و ارشاد شما قطعا پیشرفت خواهیم داشت و انشاالله بتوانیم موجبات رضایت صاحب امر را فراهم کنیم.www.pelakestan.blogveb.com لطفا از تمام صفحات و اخبار سایت دیدن فرمایید.

صوفیا

اینکه نماز ستون دین من معتقدم! وقتی کسی نمازشو(هر چقد هم با خلوص نیت نباشه) ولی با انتخاب خودش می خونه..... نمی تونه به راه منحرف کشیده بشه... ممکنه اشتباه کنه... خطا کنه..... اما نماز گناهاشو محدود میکنه! البته خو این نظر منه!