پی سی هاستینگ

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر

جایی برای نوشتن

چهارشنبه ۱٦ امرداد ۱۳٩٢

مشت خدا

کلمات کلیدی :مشت خدا، شکلات، کافی

دختر کوچولو وارد بقالی شد و کاغذی به طرف بقال دراز کرد و گفت:مامانم گفته چیزهایی که در این لیست نوشته بهم بدی، این هم پولش. بقال کاغذ رو گرفت و لیست نوشته شده در کاغذ را فراهم کرد و به دست دختر بچه داد، بعد لبخندی زد و گفت: چون دختر خوبی هستی و به حرف مامانت گوش می‌دی،می‌تونی یک مشت شکلات به عنوان جایزه برداری. ولی دختر کوچولو از جای خودش تکون نخورد، مرد بقال که احساس کرد دختر بچه برای برداشتن شکلات‌ها خجالت می‌کشه گفت:دخترم! خجالت نکش، بیا جلو خودت شکلات هاتو بردار،دخترک پاسخ داد:عمو! نمی‌خوام خودم شکلات ها رو بردارم، نمی‌شه شما بهم بدین؟بقال با تعجب پرسید:چرا دخترم؟ مگه چه فرقی می‌کنه؟ و دخترک با خنده‌ای کودکانه گفت:آخه مشت شما از مشت من بزرگتره!
داشتم فکر میکردم حواسمون به ‌اندازه یه بچه کوچولو هم جمع نیس که بدونیم و مطمئن باشیم که مشت خدا از مشت ما بزرگتره.
امام صادق علیه السلام در دعایی می‌فرماید: یَا مُعْطِیَ الْخَیْرَاتِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَعْطِنِی مِنْ خَیْرِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ مَا أَنْتَ أَهْلُه‏."ای عطا کننده‌ی خیرها! بر محمد و آل محمد درود و رحمت فرست و به من خیر دنیا و آخرت را،آن چنان که در خور تو است،عطا نما."

کافی،ج ۲،ص ۵۹سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٢

علمدار،نشریه بچه های هئیتی مازندران

کلمات کلیدی :نشریه علمدار، نشریه بچه های هیئتی مازندران

با سلام.

علمدار،نشریه بچه های هیئتی مازندران

شاید کمی زودتر می بایست این مطلب را به عرض دوستان خوبم می رساندم اما ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است...

خوشبختانه بعد از مدتها و با وجود فعالیت شمار زیادی از هیئت ها در استان و محسوس بودن جای خالی یه نشریه هیئتی و البته مشترک،"علمدار"،نشریه بچه های هیئتی مازندران،این جای خالی رو پر کرد.

تا به حال دو شماره از این نشریه به چاپ رسیده است که در ایام فاطمیه و رمضان امسال به همت بچه های هیئتی مازندران در سراسر استان توزیع و منتشر شد.

این نشریه قصد دارد با انتشار مطالبی از قبیل:معرفی هیئت ها،مداحان و پیر غلامان هم استانی،آموزش و آسیب شناسی هیئت داری در قالب گفتگو و سخنرانی،اخبار هیئتی،جایگاه هیئت و غیره،بخشی از کمبود های موجود در میان هیئت های استان را تا جایی که ممکن باشد برطرف سازد.

رویکرد علمدار به عنوان یه نشریه مشترک بچه های هیئتی استان مازندران،این است که تمامی بچه های هیئتی در سراسر استان،در تهیه و توزیع مفید آن سهیم باشند و به عبارک دیگر تحریریه و مخاطب اصلی نشریه علمدار،بچه های هیئتی هستند.

در ادامه مطلب می توانید،برای آشنایی بیشتر با رویکرد نشریه،سرمقاله شماره دوم علمدار،ویژه نامه ماه مبارک رمضان را مطالعه بفرمایید.

سرمقاله/امید توسنگ
تاکید بیش از حد ما به عنوان «نشریه بچه های هئیتی مازندران »یک حرف تعارفی یا شعاری نیست.به قول یکی از دوستان، اینجا یک تحریریه است،یک تحریریه جدی که قرار است مثل هئیت،خاکی باشد اما حواسمان باشد که کار، کار مهمی است.بچه های هئیتی،هم تحریریه نشریه اند و هم مخاطبان اصلی آن.هئیتی اعتقاد دارد که کاری که می خواهد برای امام انجام دهد،باید به بهترین شکل انجام شود.آب بستن و کنار گذاشتن آن در قاموس بچه هئیتی معنایی ندارد.ثانیا بچه هیئتی هم یک اصطلاح عام است که کسی حق مصادره آن را ندارد. بچه هئیتی یعنی اینکه ما به هئیتی از هئیت های حسینی تعلق خاطر داشته باشیم. فرقی نمی کند این هیئت کجای شهر، کشور یا دنیا باشد.از غربی ترین شهر استان که رامسر باشد تا شرقی ترین که گلوگاه باشد،در هر شهر و روستایی که محفلی برای سیدالشهدا (ع) بر پا باشد.خلاصه اینکه علمدار وقف هیئت شده است. کار را مثل، کار هیئت خودتان بدانید.کم کم پاورقی جدیدی در نشریه اعمال می شود که مطالب با عنوان نویسنده و نام هیئت تان چاپ می شود.مثلا هوشنگ زحمتکش،از هیئت علی اصغر (ع) شهرستان نکا.

....................................

برای دریافت شمارهای پیشین نشریه و برقراری ارتباط با تحریریه علمدار اینجا کلیک کنید